GLORY,GLORY MAN UTD. ! Campionii Europei !

Ieri , 21 mai a avut loc mare derby europeano-englez de finala Uefa Champions League : Manchester United vs Chelesea London ; Timpul regulamentar de 90 minute s-a finisat cu un rezultat egal : 1-1 (goluri : C.Ronaldo[MU] si F.Lampard [Ch] ) ; Dupa cele doua reprize de prelungiri scorul nu s-a modificat astfel s-au executat lovituri de departajare . In urma ghinionului lui C.Ronaldo , Chelsea a fost la un pas de victorie , dar Terry a ratat in cel mai nepotrivit moment si s-a ivit inca o sansa pentru elevii lui Sir Alex. Ferguson , astfel la scorul de 5-5 rateaza Anelka si tinarul Anderson puncteaza pentru M.UTD ,scorul devenind 6-5 pentru MANCHESTER . Euforie mare pe stadionul „Lujniki” din Moskova , Manchester si-a adjudecat cel de-al 4 trofeu CL .

Sir Alex Ferguson ridica cupa cistigata de elvii sai !